Bolu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzinsiz hafriyat dökenlere 360 bin lira ceza verilecek

BOLU BELEDİYESİ TARAFINDAN İL GENELİNDEKİ İNŞAAT VE YIKINTI ATIĞI TAŞIYAN TAŞIMA İZİN BELGELİ ARAÇLARA “ARAÇ TAKİP SİSTEMİ” CİHAZI TAKILMASI ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ. İZİNSİZ HAFRİYAT DÖKÜMÜ YAPANLARA ÇEVRE KANUNU GEREĞİNCE 360 BİN LİRAYA KADAR PARA CEZASI VERİLECEK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İzinsiz hafriyat dökenlere 360 bin lira ceza verilecek
93 views
22 Nisan 2021 - 12:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bolu Belediyesi tarafından il genelindeki inşaat ve yıkıntı atığı taşıyan taşıma izin belgeli araçlara “araç takip sistemi” cihazı takılması zorunluluğu getirildi. İzinsiz hafriyat dökümü yapanlara Çevre Kanunu gereğince 360 bin liraya kadar para cezası verilecek.

Bolu Belediyesi, doğaya büyük zarar verdiği gibi çevre ve görüntü kirliliğine de neden olan inşaat atıklarının gelişigüzel dökülmesini önlemek amacıyla inşaat ve yıkıntı atığı taşıyan taşıma izin belgeli tüm araçlara “araç takip sistemi cihazı” takılması zorunluluğu getirdi. Konuya ilişkin Bolu Belediyesi’nden yapılan açıklamada karara uymayanlara Çevre Kanunu gereğince 360 bin liraya kadar cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

“Gerekli müracaatların acilen yapılması gerekiyor”

Konuyla ilgili Bolu Belediyesi’nden yapılan açıklamada, kaçak dökümlerin çevre ve görüntü kirliliği oluşturduğu belirtilerek, “İlimizde inşaat sektörünün hareketlenmesi ve yapılaşmanın artması ile hafriyat, inşaat ve yıkıntı atıklarında artış meydana gelmiştir. Belediyemiz tarafından hafriyat, inşaat ve yıkıntı atıkları için döküm alanları belirlenmesine rağmen, tarım ve orman alanlarına, derelere vb yerlere kaçak dökümler yapılarak çevre ve görüntü kirliliği oluşmuştur. Söz konusu çevre ve görüntü kirliliğini engellemek için, hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atık taşıyıcılarını denetleme görevinin tam olarak yerine getirilmesi amacıyla ilimiz sınırları içerisinde hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atığı taşıyacak taşıma izin belgeli araçlara belediyemizin sistemine uyumlu araç takip sistemi cihazının takılması zorunlu hale getirilmiştir. Bu uygulamayla beraber hafriyat atığı taşıyıcılarının takipleri tamamen sistem üzerinden yapılabilecektir. Hafriyat atığı taşıyıcılarının izinsiz çalışarak kaçak hafriyat atığı dökümleri yapması durumunda Çevre Kanunu gereğince 360 bin liraya kadar cezai işlem uygulanacaktır. Olumsuz bir durum yaşanmaması için gerekli müracatların acilen yapılması gerekmektedir” denildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.